جدول در امتحان نوشتاری IELTS آکادمیک و نحوه نگارش آن مانند حرفه‌ای های آیلتس

امتحان نوشتاری IELTS

جدول در امتحان نوشتاری IELTS آکادمیک و  نحوه نگارش آن مانند حرفه‌ای های آیلتس

 

امتحان نوشتاری IELTS شامل دو تسک می‌شود. تسک دو در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال یکی است. اما در تسک یک در ماژول جنرال یک نامه است و در ماژول آکادمیک شامل یک گزارش یا Report  از یک مجموعه داده، نقشه، فرآیند یا انواع نمودارهاست.

 در تسک یک آکادمیک توانایی شما در تشخیص و توصیف ویژگی‌های بارز اطلاعات تصویری و نگارش آن سنجیده می‌شود. گاهی اطلاعات داده شده در تسک یک امتحان نوشتاری IELTS آکادمیک در قالب یک جدول داده شده می‌شود.

ما در مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت در این مطلب سعی داریم شما را با نحوه نگارش جدول در تسک یک امتحان نوشتاری IELTS آکادمیک آشنا کنیم. همچنین توصیه می‌کنیم مطالب پیشین ما راجع‌به نحوه نگارش انواع نمودارها در تسک یک امتحان نوشتاری IELTS آکادمیک را مطالعه کنید.

 

چطور شروع کنیم، طوری شروع کن که بتوانی متفاوت ظاهر شوی

“The table compares…(چه چیزی، چه کس، چه زمانی، کجا)

It can be clearly seen that…(قابل توجه‌­ترین روند را توصیف کنید).”

 

جداول، آموزش کسب نمره‌­ای عالی در امتحان نوشتاری IELTS

1) جدول‌­ها همانند نمودارهای دایره‌ای، گراف­‌ها و نمودارهای میله‌­ای می‌­توانند شامل اطلاعاتی شوند که مرتبط با بخش خاصی در گذشته نیست. برای این دسته از جدول­‌ها، مراحل زیر را به‌­کار گیرید:

2) اطلاعات داده شده در این جدول­‌ها ممکن است بسیار زیاد به نظر بیایند، لذا مضطرب نشوید! راه­‌حل این مساله آسان است. اگر جدول اطلاعات بسیاری را در طول زمان نشان می­‌دهد، در انتهای آن خطی بکشید تا روند نشان داده شده را مشخص کنید. این کار را به سرعت برای هر بخش جدول انجام دهید. علت رسم چنین خطی آن است که برای تحلیل هر بخش دیگری، مجدداً مجبور نشوید تا آن را بررسی کنید.

3) از آن­جایی که برای هر سال، شماره‌­ای در نظر گرفته شده، لذا خود را درگیر نوشتن جز به جز اطلاعات نکنید.

4) از روندها و عبارات کلی داده شده در نمودارها استفاده کنید. در برخی مواقع، تغییرات و پیشرفت­‌ها خاصی را مورد تاکید قرار دهید.

 

اطلاعات را چطور انتخاب و دسته‌­بندی کنیم، آن­گونه که حرفه‌­ای­‌های آیلتس انجام می­دهند.

جدولی که به شما می­دهند معمولاً قسمت­‌های مختلفی دارد به­‌طوری که توصیف تمام اطلاعات آن در 20 دقیقه غیرممکن است. شما باید یاد بگیرید که چطور اطلاعات را دسته‌­بندی کنید و به جای دور انداختن یا نادیده گرفتن اطلاعات، اطلاعات دسته‌­بندی شده را توصیف کنید. با چنین رویکردی، خیلی راحت می­‌توانید اطلاعات را دسته­‌بندی کنید.

 

نمونه جدول، برگه تقلب زیر را تمرین کن، یک جهش واقعی در رایتینگ آیلتس را تجربه کن.

You are advised to spend a maximum of 20 minutes on this task.

The table below describes victims by age group and offence category in Venezuela, 1999.

Write a report for a university lecturer describing the information shown.

You should write at least 150 words

Leisure time activities amongst women of various age groups

 

Table

 

 

نمونه گزارش جدول امتحان نوشتاری IELTS آکادمیک

The table shows statistics of people in five age groups who became victims of various crimes in Venezuela in 1999. It can be clearly seen that robbery was the most common type of offence across all of the age groups.

The highest number of victims belongs to both robbery and kidnapping, over 4500 and 56 cases respectively for people over 15 and under 24 years old. This number reduces though by 25% (to 3312 and 48 respectively) as we move to the age group of 24 to 44 and reduces even more for ages 45-64, dropping to 1067 cases of robbery and 16 kidnappings. Figures of blackmail and murder victims show a very similar tendency to increase as we move from the age group 0-14.00 25-44, where they peak at 76 and 38 respectively.

Another noticeable feature is that the majority of the victims belonged to ages from 15 up to 64 for all kinds of offences, with the exceptions of negligence and kidnapping, where most of the victims belonged to the age group of 0-14.

 

 

Writing

 

 

تمرین‌­های مربوط به جدول، تمریناتی که شما را مثل حرفه­‌ای‌های رایتینگ آیلتس نشان خواهد داد.

تمرین اول: مثل متفکران بنویس

You are advised to spend a maximum of 20 minutes on this task.

The table below describes percentages of home schooled students in some country in 1999-2004.

Write a report for a university tutor describing the information shown.

You should write at least 150 words.

Table 2

 

تمرین دوم: مثل باهوش‌­ها بنویس

You are advised to spend a maximum of 20 minutes on this task.

The table below describes number of students studying foreign languages in some countries in 2000- 2005.

Write a report for a university tutor describing the information shown.

You should write at least 150 words.

 

Table

 

 

و کلام آخر از نظر مایگریشن اسکیلز …

تمرین یکی از ارکان اصلی برای موفقیت در بخش امتحان نوشتاری IELTS است. با تمرینات مستمر می‌توانید به خوبی برای این بخش آماده شوید. فراموش نکنید که اشتباهات در امتحان نوشتاری IELTS احتمال موفق شدن شما را کاهش می‌دهد.

اگر تمایل به مطالعه منابع آزمون آیلتس دارید، می‌توانید همین الان برای دسترسی به این منابع از سایت مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت به آدرس www.migrationskills.ir  دیدن کنید.

migrationskills3
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.