مهارت رایتینگ آزمون آیلتس از نگاهی دیگر

مهارت رایتینگ آزمون آیلتس

مهارت رایتینگ آزمون آیلتس از نگاهی دیگر

 

مهارت رایتینگ آزمون آیلتس یکی از 4 مهارت اصلی در آزمون آیلتس است که مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این مهارت همیشه از پیچیده‌ترین بخش‌های آزمون آیلتس بوده است و اکثر داوطلبان در این بخش نمره کمتری نسبت به سایر مهارت‌ها به‌دست می‌آورند. به طور کلی نوشتن کار دشواری است و بسیاری از ما اصول کلی نوشتن به زبان مادری خود را نیز نمی‌دانیم.

ما در مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت در این مطلب سعی داریم شما را با نکاتی در مهارت رایتینگ آزمون آیلتس آشنا ‌کنیم که به کارگیری آن‌ها باعث می‌شود نمره بالاتری در این بخش کسب کنید.

 

دستور زبان انگلیسی (Grammer) در مهارت رایتینگ آزمون آیلتس

در دستور زبان انگلیسی مانند هر زبان دیگری نکات بسیاری وجود دارد اما برخی از آنان جهت نوشتن یک متن مناسب از اهمیت بالاتری برخوردار است و توجه به آن­ها سبب می­‌شود تا امتیاز داوطلب در بخش مهارت رایتینگ آزمون آیلتس افزایش یابد. مهم­‌ترین این نکات عبارتند از:

 

1) جملات مجهول (Passives)

 در بسیاری از مقالات به علت مشخص نبودن فاعل یک امر و یا کم اهمیت بودن آن نسبت به مفعول از جملات مجهول استفاده می­شود. لازم به ذکر است معمولاً در مقالات علمی از جملات مجهول استفاده می­شود لذا کاربرد جملات مجهول در مهارت رایتینگ آزمون آیلتس اهمیت بالایی دارد. داوطلب باید بر نحوه ساخت جملات تسلط داشته باشد تا بتواند امتیاز بالاتری را کسب کند.

به عنوان مثال:

1- They say that women live longer than men. (Active)

2- It is said that women live longer than men. (Passive)

در جملات معلوم (Active)، فاعل به عامل یا کننده عمل دلالت دارد. در واقع ما از افعال معلوم برای بیان اینکه فاعل چه کاری را انجام می­‌دهد استفاده می­‌کنیم.

از جملات مجهول زمانی استفاده می­‌شود که تاکید اصلی روی فعل است (عملی که انجام شده یا اتفاقی که افتاده). اینکه چه کسی آن عمل را انجام داده اصلاً مهم نیست یا از آن اطلاعی نداریم.

اگر بخواهیم بیان کنیم که چه کسی (یا چه چیزی) آن عمل را انجام داده است، در این صورت باید از حرف اضافه by استفاده کنیم.

This house was built by my father.

این خانه توسط پدرم ساخته شد.

 

در جدول زیر جهت آشنایی با نحوه مجهول ساختن جملات در زمان­‌‎های مختلف، یک جمله را در زمان­‌های مختلف مجهول کرده‌­ایم.

 

table

 

 

در ادامه نمونه­‌ای از مقالات نوشته شده در کتاب DISCOVERY نوشته David Peaty جهت آشنایی هرچه بیشتر داوطلب با کاربرد جملات مجهول در مهارت رایتینگ آزمون آیلتس آمده است.

Health

The most common causes of death among western people are heart disease and cancer. Thanks to recent medical research new effective drugs have been developed and surgical techniques have been improved. But even greater progress has been made in the field of prevention. The old proverb “prevention is the surest from of cure” has never been more relevant than now. Having identified the causes of most common diseases, we are now able to prevent them.

Heart disease is caused by obesity, stress and smoking. It can often be avoided simply by eating the right food and by getting plenty of exercise. Many types of cancer are caused by dietary factors and may be prevented by maintaining a health, balanced diet. Lung cancer is generally caused by living and working in polluted environment and by quitting smoking. Prevention is not only the surest form of cure, it is also the cheapest!

 

 

2) جملات شرطی (Conditional Sentences)

استفاده از جملات شرطی نشان­‌دهنده تسلط نویسنده بر دستور زبان انگلیسی و موضوع مورد بحث می­باشد و کاربرد آن در متن سبب می­‌شود تا داوطلب امتیاز بالاتری را در بخش مهارت رایتینگ آزمون آیلتس کسب کند.

به عنوان مثال :

If they worked harder, they would earn more money

 

3) وجه وصفی حال و گذشته (Participle present/past)

4) مصدر با to (Infinitives)

5) جملات ترکیبی (Complex Sentences)

با به کار بردن جملات ترکیبی نیز داوطلب با زیباتر کردن جملات، تسلط حود بر زبان انگلیسی را نشان می­دهد و امتیاز بالاتری را کسب خواهد کرد.

به عنوان مثال :

We operate under a jury system in this country, and as much as we complain about it, we have to admit that we know of no better system, except possibly flipping a coin.

ٌIELTS Writing

 

 

داشتن ایده (Idea) در مهارت رایتینگ آزمون آیلتس

مورد دیگری که برای نوشتن یک متن خوب در زبان انگلیسی از اهمیت بالایی برخوردار است داشتن ایده در مورد موضوع متن می­باشد.

در صورت نداشتن ایده مناسب حتی با داشتن تسلط کافی بر زبان انگلیسی نمی­توان متن مناسبی را نوشت.

در مورد این بخش در آزمون IELTS کتب و متون زیادی در دسترس است که مطالعه آن­ها جهت گرفتن ایده توصیه می­شود. از جمله می­توان به کتب ذیل اشاره کرد:

1- Word Bank

2- Essay activator

3- Answer to all TOFLE essay Questions

4- Discovery (by: David peaty)

 

جملات رسمی (Formal)

در نوشتن یک متن مناسب باید از جملات رسمی (Formal) استفاده شود و استفاده زیاد از جملات غیررسمی (Informal) و محاوره‌­ای (Slang) سبب می­شود تا امتیاز بالایی در این بخش کسب نشود.

به عنوان مثال هر دو جمله زیر یک مفهوم را نشان می­دهند اما اولی با جمله غیررسمی و دومی با جمله رسمی بیان شده است که زیبایی بیشتری دارد و امتیاز بالاتری را کسب خواهد کرد.

1- A lot of people like to live in a busy place. (Informal)

2- A great number of people have tendency toward living in crowded districts. (Formal)

 

و سخن آخر از نظر مایگریشن اسکیلز …

برای کسب نمره بالا در مهارت رایتینگ آزمون آیلتس باید سخت تلاش کرده و به طور مدام تمرین کنید. سعی کنید اشتباهات گرامری و املایی در این بخش را به حداقل برسانید. بهتر است از یک فرد با تجربه در آزمون آیلتس بخواهید که نوشته‌هایتان را تصحیح کند. در این صورت سریعا متوجه اشتباه خود شده و این اشتباهات را در نوشته‌های بعدی خود تکرار نمی‌کنید.

اگر تمایل به مطالعه منابع آزمون آیلتس دارید، می‌توانید همین الان برای دسترسی به این منابع از سایت مایگریشن اسکیلز به آدرس www.migrationskills.ir  دیدن کنید.

migrationskills3
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.