معرفی 13 تا از بهترین مجموعه کتاب ‌های آموزش مکالمه انگلیسی برای بزرگسالان

کتاب‌ های آموزش مکالمه انگلیسی

معرفی 13 تا از بهترین مجموعه کتاب ‌های آموزش مکالمه انگلیسی برای بزرگسالان

کتاب‌ های آموزش مکالمه انگلیسی از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین ابزارهای تقویت مکالمه انگلیسی هستند. اکثر این کتب بر اساس هر چهار مهارت اصلی زبان پایه ریزی شده ولی تاکید بیشتری بر مهارت مکالمه دارند.

هدف اصلی اکثر دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی بزرگسالان که به صورت ترمیک برگزار می‌شوند، تقویت مهارت گفتاری زبان‌آموزان  و تاکید بر پیشرفت زبان آموز در زمینه  مکالمه در قالب کلاسهای گروهی، نیمه گروهی و خصوصی هستند. در آموزشگاههای زبان برای تدریس دوره های آموزشی، کتاب‌های متفاوتی استفاده می‌شوند.

هر کدام از این کتاب‌ های آموزش مکالمه انگلیسی از شیوه‌های نگارش و نحوه‌های آموزش متفاوت برخوردار می‌باشند و از یکی از دو لهجه بریتیش یا امریکن استفاده می‌کنند. لذا ما در مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت در این مطلب به معرفی این کتاب‌ها در حوزه مکالمه انگلیسی که اکثرا در دوره های آموزشی زبان تدریس می‌شوند، پرداخته‌ایم.

 

1- مجموعه American English File

 مجموعه American English File  (امریکن انگلیش فایل) مجموعه ای شش سطحی است که توسط انتشارات آکسفورد به چاپ رسیده است. این مجموعه در 6 سطح از ابتدایی تا پیشرفته، با متدلوژی کاملا علمی توسط نویسندگان بنام “کریستینا لاثام کانیگ” و “کلایو آکسندن”  تالیف شده است.

یکی از بهترین کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی که برای آموزش انگلیسی آمریکایی به بزرگسالان تاکنون منتشر شده است، اين مجموعه است.

 مجموعه حاضر در بسیاری از موسسات آموزش زبان در کشور استفاده می‌شود.

در سال 2013 نسخه دوم این مجموعه منتشر شد که تغییرات به کار رفته  و به روزرسانی محتوای آن‌ها متناسب با موضوعات روز در آن از مکالمات تا ارائه فایل های دیجیتالی با استقبال گسترده ای از سوی زبان آموزان و معلمان در سراسر جهان رو به رو شد.

هر کتاب از مجموعه امریکن انگلیش فایل دارای بین 10 تا 12 درس می باشد که در هر درس بیشترین تمرکز روی سه بخش گرامر، واژگان و تلفظ معطوف شده است. یکی از مهمترین نقاط قوت این مجموعه این است که برای تقویت مهارت گفتاری (مکالمه) بسیار مناسب می باشد، هر چند این مجموعه به سه مهارت دیگر (مهارت های شنیداری، نوشتاری و درک مطلب) نیز می پردازد.

شش سطح مجموعه American English File شامل یک سطح Starter و کتاب های شماره 1 تا 5 هستند که از لحاظ دشواری، سطح Starter پایین ترین سطح و سطح شماره 5 بالاترین سطح می باشند. هر سطح از این مجموعه شامل کتاب دانش آموز (به همراه فابل های صوتی)، کتاب کار (به همراه فابل های صوتی)، کتاب معلم و چند نوع ویدئوی آموزشی می باشد.

 

American english file

 

 ویرایش سوم این مجموعه توسط انتشارات معتبر Oxford در سال ۲۰۱۹ روانه بازار شد و به مانند ویرایش های قبلی خود با استقبال خوبی از سوی زبان آموزان مواجه گردیده است. ارائه مطلب در 4 سطح از مبتدی تا پیشرفته و با به روز ترین متد آموزشی دنیا صورت می‌گیرد. هر سطح از این کتاب شامل عنوان هایی به روز و متنوع و مرتبط با گرامر و واژگان تدریس شده در هر درس می باشد. کتاب American English File 3rd Edition  تمرکز اصلی خود را بر روی مکالمه می گذارد. 

در ویرایش جدید درسنامه ها با تغییراتی روبرو شده است که از نمونه های آن می توان به اضافه شدن تمارین آنلاین اشاره کرد. همچنین بخش های ویژه ای هم در کتاب دانش آموز و هم در سی دی همراه با کتاب، برای معلمین جهت آشنایی با روش تدریس و بهره گیری از تمارین، موجود گردیده است.

انتخاب موضوع متناسب با هر درسنامه کتاب امریکن انگلیش فایل با توجه به پیشنهادات معلمین زبان انگلیسی در نظر گرفته شده است. در ویرایش سوم ابزار های لازم برای مطالعه خودآموز نیز موجود است. زبان آموزان در هر یک از درس نامه ها با موضوعات طبقه بندی شده برای واژگان، مباحث رایتینگ و ریدینگ می توانند هر یک از مهارت های خود در بخش های مختلف را افزایش دهند.

 

 

American english file new

 

 

2- مجموعه English File Third Edition

ویرایش سوم  کتاب های انگلیش فایل English File Third Edition یک دوره شش سطحی آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان است. این مجموعه از انتشارات آکسفورد و براساس سیستم بریتانیایی منتشر شده است. در واقع English File نسخه بریتیش مجموعه American English File می باشد.

 این مجموعه سطوح Beginner – Elementary – Pre-intermediate – Intermediate – Intermediate Plus   – Upper-intermediate  و در بسیاری از آموزشگاههای زبان داخل کشور برای دوره های آمادگی پیش آیلتس مورد تدریس قرار می گردد. در حال حاضر اين مجموعه به روزترين و جديدترين کتاب‌ های آموزش مکالمه انگلیسی  است که مطابق با سيستم بریتانیایی همراه با کتاب کار، فايل صوتي و تصويری و نرم افزار ارائه مي شود. هر کتاب از مجموعه  English  شامل 12 درس می باشد که در یک مرور کلی بر مطالب کتاب به صورت کلی و کاربردی انجام می گیرد.

 

English file

 

 

3- سری کتاب‌های Four Corners

سری کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی Four Corners یک دوره کاملا جدید آموزش انگلیسی با سیستم امریکایی است که در چهار سطح تنظیم شده است و در آموزشگاههای زبان برای تدریس دوره های آموزشی استفاده می‌شود. برخی از موسسات آموزشی نیز این دوره را جایگزین کتاب‌های Interchange و Top Notch نموده‌اند.

 مطالب در کتاب  Four Corners از 12 یونیت تشکیل شده که هر یونیت شامل 4 درس است و درنتیجه کتاب شامل 48 درس می‌باشد. یونیت‌ها شامل فعالیت‌ها، تمرین‌ها و وظایفی مربوط به چهار مهارت اصلی زبان (اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ) و همچنین تلفظ صحیح است. 

 تمرکز اصلی مجموعه Four Corner، بر روی افزایش اعتماد به نفس برای انجام گفتگو و مکالمات روان است. تمرین های Speaking که آخر هر درس ارائه گردیده، زبان آموز را قادر می سازند که از نتیجه تحصیل و میزان پیشرفت خود آگاه گردد.

 

 

four-coners

 

4- کتاب‌های سری Headway

کتاب های سری Headway که یکی از بهترین کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی برای بزرگسالان می‌باشد توسط انتشارات Oxford چاپ شده است.

 New Headway که انگلیسی بریتانیایی تدریس می‌کند، شما را با لهجه زیبای انگلیسی و کلمات مخصوص به آن آشنا می‌کند.

ویژگی های این مجموعه:

1- تمرکز دقیق بر گرامر

2- برنامه تمرینی یکپارچه و متعادل

3- کسب مهارت های صحبت کردن در دنیایی واقعی (انگلیسی روزمره)

4- پشتیبانی کامل معلمان با کتاب های معلم

و غیره

همین ویژگی‌های ذکر شده باعث شده است که از پرفروش ترین مجموعه های آموزش زبان انگلیسی به شمار بیاید.

American Headway   همان طور که از اسمش مشخص هست لهجه و کلمات را به صورت انگلیسی آمریکایی به شما آموزش می دهد.

نکته جالب اینکه این دو با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و فقط در لهجه با هم متفاوتند و در موارد دیگر به شدت شبیه هم دیگر هستند شاید اسم ها تغییر کرده و یا برخی از ریدینگ ها یا لیسننینگ ها کمی متفاوت هستند با یکدیگر.

کتاب Headway شامل ۶ سطح از مبتدی تا پیشرفته می باشد: Starter (beginner), Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate  و   Advanced

 

 

Headway

 

 

5- مجموعه New American Streamline

مجموعه New American Streamline یک دوره سه سطحی آموزش مکالمات روزمره زبان انگلیسی با لهجه امریکن است که از انتشارات آکسفورد منتشر گردیده است. این مجموعه در سه سطح Departures – Connections – Destinations تنظیم شده است که سعی در ضروری ترین مکالمات در زندگی روزمره را خواهد داشت.

هر سطح از این مجموعه از کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی دارای 80 درس می باشد و هر درس هم در زمینه یک موضوع مشخص است (موضوعاتی مثل استفاده از تلفن، در داروخانه، تغییرات، پول و چک…). در هر درس مکالمات و یا متن‌هایی وجود دارد که زبان آموزان می توانند با استفاده از آنها با نحوه بیان مفاهیم مختلف در زبان انگلیسی آشنا شوند. زبان آموزان می توانند برای بهبود مهارت شنیداری خود مهارت (Listening)  به فایل‌های صوتی این مکالمات و متن ها نیز گوش دهند.

برای هر سطح از این مجموعه کتاب دانش آموز (Student’s Book) به همراه فایل‌های صوتی آن، کتاب کار (Workbook)، کتاب معلم (Teacher’s Book) و ویدئوهای هر سطح از طرف انتشارات آکسفورد ارائه شده است.

 

Streamline

 

 

6- مجموعه  Top Notch & Summit

سری کتاب‌­های Top Notch از کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی ، بار اول در سال 2006 میلادی توسط انتشارات پیرسون لانگمن به چاپ رسید.

 یکی از ویژگی هایی که کتاب تاپ ناچ را محبوب کرده این می‌باشد که این مجموعه برای تمامی سنین از مبتدی تا پیشرفته مناسب می‌باشد. این مجموعه شامل 4 کتاب است که زبان‌آموزان را از سطح A1 به سطح B1 می‌رساند. در ادامه، زبان‌آموزان دو کتاب تحت عنوان  Summit می­‌خوانند که آن‌­ها را از سطح B2 به سطح C1 می­‌رساند.

یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از روشTop Notch ، بسیار جذاب است و زبان آموزان را با موضوعات مطرح شده، سرگرم می‌سازد. این روش، زبان انگلیسی را از طریق استفاده از ابزارهای زبانی متعدد و ایجاد فضای تمرین و البته تکرار آنها، فراموش نشدنی می کند.

در کتاب‌­های  Top Notch و  Summit سعی شده تا به تمام مهارت­‌های زبان اعم از خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن پرداخته شود. اما، آنچه شاید بیش از همه مورد توجه قرار گرفته است، مهارت گوش کردن و صحبت کردن است. تمرین­‌های کار محور و واقعی این کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی، زبان‌­آموز را در موقعیت‌­های کاربردی مختلفی قرار می­دهد که به او کمک می­‌کند راجع به مسائل مختلف صحبت کند.

در این مجموعه کتاب‌­ها، هر فصل با چند هدف مشخص شده آغاز می‌­گردد و در پایان فصل توقع می‌­رود که زبان‌­آموزان به این اهداف دست پیدا کرده باشند.

 از ویژگی­‌های ارزشمند این کتاب‌ها بیان کلمات و جملات کاربردی در مکالمه‌­های کوتاه است. این مکالمات گرامر درس جدید را نیز در خود دارند، و با توجه به کوتاه بودن آن­ها، دانش­‌آموزان می­‌توانند این مکالمات را در کلاس و ظرف مدت کوتاهی حفظ کنند. از دیگر مشخصات مهم این کتاب‌­ها فایل‌­های صوتی است که تقریبا برای تمام بخش‌­های کتاب من جمله مکالمات و متن­های ریدینگ آماده شده‌است.

در سال 2011، وقتی ویرایش دوم مجموعه کتاب‌­های Top Notch و Summit به چاپ رسید، دو بخش جدید در انتهای کتاب تحت عنوان تقویت گرامر و تقویت نوشتار اضافه شدند. این دو بخش کاستی‌‌هایی که در طول پنج سال استفاده از ویرایش اول کتاب‌­ها احساس شده بود را برطرف کردند.

ویرایش سوم این مجموعه در سال 2016 انتشار یافته. در ویرایش سوم نیز تغییراتی در زمینه بهبود گرافیک و طراحی کتاب و نیز افزایش تعداد تمرین های دستور زبان دیده می شود.

 یکی از نقاط قوت این مجموعه این است که به تمامی مهارت های چهارگانه (یعنی مهارت‌های شنیداری، گفتاری، درک مطلب و نوشتاری) پرداخته می‌شود.

 

 

 

 

7- مجموعه کتاب‌های Touchstone

دوره آموزش زبان Touchstone یکی از موفق‌ترین کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی به شمار می‌رود. سری کتاب‌های Touchstone در چهار سطح آموزشی و با استفاده از برنامه درسی کامل و منحصر به فرد، انگلیسی آمریکای شمالی را به زبان آموزان آموزش می‌دهد.

 هدف مجموعه، آموزش انگلیسی طبیعی و آموزش مکالمات روزمره انگلیسی زبانان است. در این مجموعه با استفاده از روش‌ها و استراتژی‌های خاص، همه مهارت‌های انگلیسی در کنار یکدیگر آموزش و تقویت می‌گردد و کمک می‌کند تا زبان آموزان بتوانند به‌راحتی به مکالمات روزمره، رایج و محاوره‌ای مسلط شوند و با اعتمادبه‌نفس درباره موضوعات روز صحبت کنند.

تاچ استون گرامر، واژگان، و استراتژی‌های مکالمه را برای برطرف ساختن نیازهای زبان‌آموز در زندگی مدرن امروزی آموزش می‌دهد.

 

Touchstone

 

 

8-مجموعه کتاب‌های Passages

کتاب های آموزشی Passages، یکی از مجموعه کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی است که علاوه بر مکالمه به تمام ۴ مهارت اصلی (Listening, Speaking, Writing, Reading) می‌پردازد.

این مجموعه آموزشی دارای ۲ سطح کامل می باشد، که هر ۲ سطح دارای ۱۲ درس یا Unit هستند. این ۱۲ درس به ۴ بخش تقسیم شده اند که بعد از اتمام هر بخش، قسمتی به نام Review یا دوره وجود دارد که تمامی مطالب گفته شده را برای زبان‌آموزان، به صورت خلاصه، مرور می کند.

این مجموعه آموزشی، علاوه بر تقویت مهارت های اصلی؛ گرامر، لغات و همچنین تلفظ را به شما آموزش می دهد. اگر مطالب مربوط به گرامر و لغات در یک کتاب و در کنار یکدیگر آموزش داده شود، زبان آموز سریع تر به نتیجه خواهد رسید. زیرا این دو (گرامر و لغات) در کنار یکدیگر، برای تقویت مهارت مکالمه بسیار موثر هستند.

 

passage

 

9- مجموعه Speak now

Speak now یکی از مجموعه کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی از انتشارات آکسفورد است که مهارت های برقراری ارتباط و مکالمه در کلاس درس و یا بیرون از کلاس درس را به زبان آموزان آموزش می دهد.

نویسنده معروف این سری از کتاب‌ها Jack C.Richards است. پیش از این سری کتاب‌های Interchange, Four Corners, Tactics for Listening , … از این نویسنده منتشر شده است.

تمرکز اصلی این مجموعه بر روی مهارت‌های گفتاری، شنیداری و تلفظ زبان انگلیسی است که می توان آن را به عنوان یکی از کامل ترین دوره های مخصوص Speaking تلقی نمود. تمامی تمرین های کتاب Speak Now دربردارنده یک بخش Speaking می باشد.

 مجموعه کتاب‌های Speak now در بسیاری از آموزشگاه‌های داخلی برای آموزش مهارت Speaking مورد استفاده قرار می گیرد. این مجموعه کتاب دارای 4 سطح است و هر کتاب از مجموعه Speak Now شامل 32 درس دو صفحه ای با موضوعات متنوع در زندگی روزمره و کاری می باشد.

نگاهی بر ویژگی های کلیدی این مجموعه می اندازیم:

1- آموزش نحوه برقراری ارتباط و مکالمه در موقعیت های مختلف در زندگی شخصی و کاری

2- آموزش صدها موضوع کاربردی در زندگی رومزه

3- آموزش مهارت شنیداری، تلفظ، لهجه و گرامر، درک مطلب و نگارش

4- آموزش عبارات و اصطلاحات کاربردی و لغات مخصوص موقعیت‌های مختلف

5- یادگیری انگلیسی در زندگی واقعی از طریق کلیپ های ویدئویی  کاملا کاربردی و جذاب

 

 

10- مجموعه Interchange

مجموعه Interchange که توسط استاد برجسته زبان Professor Jack C. Richards پرفسور جک سی ریچارد نوشته شده است، یکی از بهترین کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی در چهار سطح می باشد.

مجموعه Interchange یکی از قدیمی‌ترین مجموعه هایی است که برای آموزش مکالمه زبان انگلیسی تاکنون به چاپ رسیده است که در بسیاری از موسسات کشور برای آموزش زبان انگلیسی به زبان آموزان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مجموعه Interchange دارای چهار سطح می باشد که سطح اول سطح Intro است و برای زبان‌آموزانی مناسب است که سطح زبان آنها مبتدی است. سه سطح دیگر Interchange شامل سه سطح اصلی 1 تا 3 (Interchange 1, 2, 3)  می‌باشد. هر سطح از اینترچنج شامل 16 بخش 16 Unit می شود که هر بخش به بخش‌های زبانی متنوعی از جمله مهارت شنیداری، مهارت گفتاری، مهارت درک مطلب (Reading)، مهارت نوشتاری، تلفظ، گرامر… می‌پردازد.

هر سطح از این مجموعه شامل کتاب دانش آموز به همراه فایل‌های صوتی و نرم افزار آن، کتاب ویدئو به همراه فایل های ویدئویی آن، کتاب کار و کتاب معلم به همراه فایل‌های صوتی و نرم افزار آن می‌باشد.

 

interchange

 

 

 

11- مجموعه  New Interchange 

کتاب‌های این مجموعه در بسیاری از موسسات آموزش زبان و توسط اساتید بسیاری تدریس می‌شود.New Interchange نسخه دوم Interchange است که یکی از موفق ترین کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی در جهان برای زبان آموزان بزرگسال و جوان در سطوح آغازین و متوسط می‌باشد. اين مجموعه شامل پيشنهادات از معلمان و دانش آموزان سراسر جهان است.

در هر درس به بررسی یک موضوع خاص پرداخته است. درس‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل شده و با ارائه‌ متن و تمرین‌های متنوع سعی در آموزش مهارت های اصلی و واژگان زبان انگلیسی به شیوه‌ای جذاب را دارد.

 مجموعه حاضر درچهار سطح براي، بزرگسالان و نوجوانان مي باشند. هر واحد از هر سطح به آموزش دستور زبان انگليسي، توسعه مهارت‌هاي صحبت کردن و گوش دادن پرداخته است. از ويژگي‌هاي اين مجموعه برنامه درسي مرتبط، آموزش دستور زبان، آموزش لغت و آموزش تلفظ است. اين مجموعه همانند ويرايش‌هاي قبل، داراي 4 سطح مختلف است.

 اين مجموعه با تاکيد بر مهارت‌هاي Speaking و Listening به پيش مي رود. محتوا از طريق CD همراه کتاب در اختيار زبان آموز قرار مي‌گيرد. اين مجموعه بيشتر مي‌خواهد زبان آموز را به گونه اي بار بياورد که در موقعيت هاي مختلف توانايي گفت وگوهاي ساده را بدون هيچ مشکلي داشته باشد. البته در اين مجموعه 4 جلدي، دايره واژگان و گرامر فرد نيز افزايش پيدا مي‌کند.

 

new interchange

 

 

12- مجموعه Viewpoint

سری کتاب های View Point یک مجموعه دو سطحی برای آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان و جوانان است که زبان آموز را از سطح بالاتر از متوسط به پیشرفته می رساند. این کتاب بسیار جذاب است زیرا زبان‌آموز می‌تواند با استفاده از ایده‌های جالب آن،  زمان صحبت کردن خود را در کلاس افزایش دهد.

این انتشارات چهار سطح اصلی با عنوان Touchstone و دو سطح در سطوح پیشرفته تر با نام View   Point  منتشر نموده است که به عنوان مرجع تدریس در بسیاری از آموزشگاههای داخل و خارج از کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

مجموعه دو سطحی View Point معمولا در آموزشگاههای زبان پس از دوره تاچ استون برای آموزش در سطوح پیشرفته تر مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است تیم نویسنده این کتاب ها و مجموعه Touchstone مشترک هستند.

 هر سطح از این سری کتاب ها شامل 12 درس می‌باشد که موضوعات متنوعی در تمامی مهارت‌ها را به زبان آموز آموزش خواهد داد. براساس تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته از سوی دانشگاه کمبریج تاچ استون و ویو پوینت تا حد امکان زبان انگلیسی واقعی در زندگی روزمره را آموزش می‌دهد.

این دوره به زبان‌آموز کمک می‌کند تا دانش مکالمه خود را تقویت ساخته تا از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شود.

 

viewpoint

 

 

13- مجموعه English Eight

این مجموعه نخستین مجموعه از کتاب های آموزش مکالمه انگلیسی در کشور است و تولید محتوی این کتاب به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی و با محوریت جهاددانشگاهی واحد قزوین و مشارکت تعدادی از واحدهای جهاددانشگاهی انجام شده است. این مجموعه کتاب‌های آموزش زبان با عنوان Eight و با هدف آموزش زبان انگلیسی به جوانان و بزرگسالان نگاشته شده است.

کتاب‌های آموزشی Eight در کنار آموزش مهارت‌های ۴ گانه زبان انگلیسی، این زبان را به زبان دوم زبان آموزان تبدیل می‌کند و آنها را برای آزمون‌های بین المللی مانند IELTS,TOFEL و … آماده می‌سازد. این مجموعه دارای کلیه استانداردهای اتحادیه اروپا است (CEFR) و بر مبنای بانک اطلاعاتی جامعی نکاشته شده است که سطوح ابتدایی تا پیشرفته آموزش زبان انگلیسی را پوشش می‌دهد.

در آغـاز هـر درس، بخش با عنوان Warm-Up قرار گرفته که مخاطب را از لحاظ ذهنی آماده یادگیری درس می‌نماید. همچنین در آخر هر دو درس، بخشی تحت عنوان Check Point وجود دارد که امکان مرور مطالب زبانی تدریس شده برای زبان‌آموز را فراهم می‌آورد.

از مزیت‌های اختصاصی این کتاب آموزشی زبان بخشی با عنوان PRACTICE TIME است؛ این بخش امکانی را فراهم می‌آورد تا فراگیران در خارج از کلاس فعالیت‌های زبانی خود را در محیط واقعی ادامه داده و فرصت بیشتری برای استفاده کاربردی از زبان انگلیسی داشته باشند. با هدف بالابردن توانایی نوشتاری فرا گیران، تمرینات Writing مورد توجه ویژه قرار گرفته و زبان‌آموزان سطوح پایه تا پیشرفته برای مکاتبات رسمی و آزمون‌های بین المللی آماده می‌شوند.

 

eight book

 

 

جمع‌بندی از نظر مایگریشن اسکیلز

یکی از ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین گام‌های یادگیری مکالمه انگلیسی، انتخاب بهترین مواد آموزشی است. اما اینکه چه کتابی بهترین کتاب در زمینه مکالمه زبان انگلیسی است، قطعا جوابی ندارد. بهترین کتاب کاملا وابسته به سطح زبان شما، نوع یادگیری و نوع هدف شماست.

آیا می‌خواهید زبان را به‌صورت عمومی تا سطح متوسط یاد بگیرید یا می‌خواهید زبان را برای آزمون‌های بین المللی مانند آیلتس و تافل بیاموزید؟ یا …؟ جواب این سوالات را باید قبل از شروع به یادگیری برای خود تعیین کنید.

اگر تمایل به مطالعه منابع مکالمه عمومی انگلیسی دارید، می‌توانید همین الان برای دسترسی به این منابع از سایت www.migrationskills.ir  دیدن کنید.

 

migrationskills3
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.