ناگفته­‌های آزمون Reading آیلتس

آزمون Reading آیلتس

ناگفته­‌های آزمون Reading آیلتس

آزمون Reading آیلتس دومین بخش در آزمون آیلتس پس از بخش لیسنینگ است. مهم‌ترین مشکل زبان‌آموزان در آزمون Reading آیلتس، عدم تکمیل این بخش در زمان مقرر و کمبود زمان است. پس باید برای این بخش از آزمون از مدت‌ها قبل آمادگی لازم را کسب کنید. با تمرین کافی می‌توانید بخش قابل توجهی از نمره آزمون Reading آیلتس را دریافت کنید.

ما در مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت در این مطالب قرار است شما را با آزمون Reading آیلتس بیشتر آشنا کنیم. پس تا آخر با ما همراه باشید.

 

در آزمون Reading آیلتس چند سوال و چه نوع سوالاتی در این بخش مطرح می‌شود؟

آزمون Reading آیلتس در امتحان­های IELTS آکادمیک و عمومی متفاوت است. اما در هر دو نوع، باید به حدود ۴۰ سؤال طی ۶۰ دقیقه پاسخ داده شود. این سؤالات برای سه متن متفاوت که مجموعا حدود ۲۷۵۰-۲۰۰۰ کلمه دارند طرح شده‌­اند. این متون به‌تدریج دشوارتر می­‌شوند.

تنوع سوالات در ریدینگ آیلتس بسیار زیاد است. سؤالات می­توانند چند گزینه‌­ای، پاسخ کوتاه، تکمیل جای خالی جملات، جداول و نمودارها، تعیین یک عنوان برای هر پاراگراف، طبقه‌­بندی موضوعات و یا تطبيق یک لیست از کلمات با یک لیست از جملات باشند.

در سوالات چهار گزینه‌­ای، یکی از گزینه­‌ها پاسخ صحیح است و گزینه‌­های دیگر یا برخلاف متن بوده و یا اصلاً در متن به آن­ها اشاره نشده است. نوع دیگری از سوالات هم وجود دارند که باید درست یا نادرست بودن آن­ها را براساس متن تعیین کرد. در این سؤالات پاسخ “Yes” به معنای آن است که براساس متن این جمله صحیح است، پاسخ “No” یعنی براساس متن این جمله غلط است و “Not Given” یعنی متن در این مورد صحبتی نکرده است. نمره تمام سوالات برابر است و نمره منفی وجود ندارد.

معمولاً برای آشنایی داوطلب با نحوه پاسخ­گویی به سؤالات در آغاز هر نوع از سؤالات یک مثال حل شده است.

بر خلاف بخش listening آیلتس که به شما فرصتی می‌دهند پاسخ هایتان را از برگه سوالات به پاسخ‌برگ منتقل کنید، در reading آیلتس زمان اضافی وجود ندارد. برای جلوگیری از اتلاف زمان، داوطلب باید پاسخ­‌ها را مستقیماً در پاسخ­نامه بنویسد. رعایت املاء و گرامر در نوشتن پاسخ­‌ها بسیار مهم است.

 

آموزش ریدینگ آیلتس

آزمون Reading آیلتس آکادمیک

این آزمون شامل سه مقاله متفاوت است که از مجلات، رونامه­‌ها و کتاب‌­های مختلف انتخاب شده‌­اند و در مورد موضوعات کلی هستند. این مقالات حاوی نکات فنی و پیچیده نیستند و هر کسی با سطح دانش متوسط می‌­تواند آن­ها را درک کند. حداقل یکی از این مقالات به بحث و بررسی نکات مثبت و منفی یک موضوع خاص می‌­پردازد. گاهی یکی از مقالات، جدول یا نموداری هم دارد که در این صورت به احتمال زیاد سؤالی هم وجود دارد که پاسخ آن را در جدول پیدا می‌­کنید.

اگر به کلمه­‌ای فنی در متن برخورد کردید به پایان متن مراجعه کنید. گاهی در آن­جا معنای لغات فنی و غیر رایج را توضیح داده‌­اند.

گاهی قسمتی از پرسش‌­ها قبل از متن نوشته شده‌­اند و بخشی دیگر از آن­ها بعد از متن. بنابراین دقت کنید که به کل سؤالات مربوط به یک متن پاسخ دهید. به طور متوسط متن اول حدود ۱۳ سؤال، متن دوم حدود ۱۴ سؤال و متن سوم هم حدود ۱۴ سؤال دارد. از نظر پیچیدگی و سختی، متن اول راحت‌­ترین متن و متن آخر سخت‌­ترین آن­ها است.

 

آزمون Reading آیلتس عمومی

متن ها از بین بروشورها، اطلاعیه­‌ها، آیین­‌نامه‌­ها، جزوات، روزنامه­‌ها، مجلات و آگهی‌­ها انتخاب می­‌شوند، اولین متن در مورد مسائل اجتماعی و نحوه زندگی است. متن دوم روش‌­های رفع نیازهای زندگی روزمره است و متن سوم متنی با موضوع عمومی است که ساختار پیچیده‌­تری دارد اما به بحث نمی‌­پردازد و معمولاً حالت خبری و اطلاع‌­رسانی دارد.

 

 

 

و سخن آخر از نظر مایگریشن اسکیلز…

برای موفقیت در آزمون Reading آیلتس بایستی مهارت خواندن را تقویت کنید. خواندن روزانه حتی به مقدار کم نه تنها مهارت‌های شما را تقویت می‌کند بلکه دایره لغات شما را گسترش می‌دهد. روزنامه و مجله بخوانید. در حین خواندن، معنی کلمات را حدس بزنید و پیش روید. موفقیت در آزمون Reading آیلتس معمولا کار بسیار سختی نیست، اگر از قبل با تمرین‌های مکرر خود را برای این بخش از آزمون آماده کرده باشید.

اگر شما هم برای آزمون آیلتس آماده می‌شوید و تمایل به مطالعه منابع آزمون آیلتس دارید، می‌توانید همین الان برای دسترسی به این منابع از سایت مایگریشن اسکیلز به آدرس www.migrationskills.ir  دیدن کنید.

migrationskills3
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.