منابع آزمون GRE  چیست؟

منابع آزمون GRE

منابع آزمون GRE  چیست؟

منابع آزمون GRE کدامند؟ چگونه برای آزمون GRE  آماده شویم و چه کتاب‌هایی بخوانیم؟ اگر شما هم قصد شرکت در این آزمون را داشته باشید، حتما با این سوالات مواجه شده‌اید. به طور کلی می‌توان گفت که از ابزارهای لازم برای موفقیت در آزمون GRE شناخت منابع آزمون GRE  است.

برای قبولی در آزمون GRE شما باید تا جایی‌که می‌توانید تسلط و مهارت خود را در زبان انگلیسی بالا ببرید. منابع جامعی برای این آزمون وجود دارد که می‌توانید برای آمادگی در این آزمون و بالا بردن سطح دانش زبان خود تهیه کرده و از آن‌ها استفاده کنید.  ما در مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت سعی کردیم در این مطلب شما را با منابع آزمون  GRE آشنا کنیم.

 

 

1- کتاب The Official Guide To the GRE Revised General Test

کتابی که در دست دارید یکی از منابع آزمون  GREاست که در نوع خود یکتاست:  تنها راهنمای GRE که توسط تیم  ETS ایجاد می‌شود که آزمون واقعی را تولید می‌کند. این کتاب به طور منحصر به فرد برای کمک به شما برای انجام بهترین کار خود در این تست چالش برانگیز وفق داده شده است.

در این کتاب آخرین تغییرات تست نسبت به سال های قبل به همراه استرتژی های آمون و هم چنین دو آزمون کامل برای آمادگی بیشتر داوطلبین آورده شده است.

یکی از بهترین کارهایی که در این کتاب انجام شده است ارائه جواب های تشریحی به همراه نمونه سوال‌های بسیار زیاد در کتاب می‌باشد. هر سه بخش آزمون یعنی Verbal Reasoning, Quantitative Reasoning  و  Analytical Writing در این کتاب به صورت کامل پوشش داده شده است.

 

official GRE

 

2- کتاب GRE Prep by Magoosh

اگر شما به دنبال نکات، راه‌های میان‌بر و استراتژی‌های آزمون جی‌آرای هستید کتاب آمادگی برای جی‌آرای با مگوش می‌تواند یکی از بهترین منابع آزمون GRE برای شما باشد. این کتاب حاوی ۱۵۰ سوال تمرینی با کیفیت خوب می‌باشد با این حال نقطه قوت این کتاب نکات و تکنیک‌هایی هست که برایتان به ارمغان می‌آورد.

روش تحریر کتاب کاملا استاندارد و جامع می‌باشد به طوری که جزییات هر بخش از آزمون را به خوبی مورد بررسی قرار داده است. علاوه بر این با اشاره به اشتباهات رایج در آزمون سعی در افزایش مهارت شما در یافتن خطاهای متداول و پرهیز از تکرار آن می‌نماید. علاوه بر این فصلی در این کتاب وجود دارد که به شما در برنامه ریزی هم کمک می‌کند که می‌توانید از آن برای طرح یک برنامه خوب تا زمان آزمون بهره ببرید.

 

 

Magoosh.

 

3- کتاب Princeton Review’s Cracking the GRE

استراتژی‌ها و توضیحات ارایه شده در این کتاب بی‌نظیر و در بالاترین سطح قرار دارد. اگر شما در بخشهایی همچون خواندن، گرامر و یا دایره لغات در آزمون جی ‌ار ای دچار مشکل هستید، این کتاب می‌تواند یکی از مناسب‌ترین منابع آزمون GRE برای شما می‌باشد. کتاب شامل توضیحات کاملا عمیق و دقیق برای سوالات هر بخش از آزمون جی آر ای می‌باشد.

4 مجموعه آزمون کامل به همراه سوالات اضافه‌تر آنلاین از بخشهای تشکیل دهنده این مجموعه می‌باشند. برای داوطلبانی که قصد بهبود دایره لغات خود را دارند این کتاب با ارایه لیستی از لغات آزمون جی آر ای و آوردن توضیحات و جملات نمونه برای هر لغت می‌تواند منبعی بسیار خوب به شمار بیاید.

 

cracking

 

 

 

4- کتاب Official GRE Verbal Reasoning Practice Questions

این کتاب از منابع آزمون GRE  و راهنمای مناسبی برای این آزمون بوده که توسط موسسه ETS  ارائه گردیده است. از بهترین راه‌های آماده شدن جهت آزمون GRE در زمینه استدلال کلامی (Verbal Reasoning) استفاده از نمونه سوالات آزمون های GRE واقعی است به ویژه اینکه منابع موجود توسط موسسه معتبر ETS طراحی شده باشد و به عنوان یک راهنمای منحصر به فرد در اختیار قرار گیرد.

کتاب Official GRE Verbal Reasoning Practice Questions دارای 150 پرسش در خصوص تست‌های استدلال کلامی واقعی بصورت مستقیم از طراحان سوال است که به همراه پاسخ با توضیحات کامل می باشد بعلاوه اینکه راهنمای موجود در کتاب شامل ارزیابی های معتبر بوده و نحوه کسب نمره در آن بطور کامل شرح داده شده است.

 

Verbal Reasoning

 

 

5- کتاب  Official GRE Quantitative Reasoning

بهترین راه آماده شدن برای Quantitative Reasoning measure در آزمون GRE استفاده از سؤالات واقعی است، و این چیزی است که در این راهنمای منحصربه‌فرد پیدا می‌کنید! در این راهنما که مخصوصاً توسط (ETS) Educational Testing Service تهیه شده است، ۱۵۰ پرسش GRE Quantitative Reasoning    با توضیحات کامل ارائه می‌شود.

همچنین این راهنما شامل مروری بر مباحث ریاضی که به احتمال زیاد در Quantitative Reasoning  از آنها سؤال می‌آید، است. تنها ETS می‌تواند به شما بگوید که در آزمون باید انتظار چه سؤالاتی را داشته باشید. پس اگر یک تمرین جامع و یک آماده‌سازی دقیق و قابل ‌اعتماد برای GRE Quantitative Reasoning می‌خواهید، این کتاب یکی از بهترین منابع آزمون GRE  می‌باشد.

 

Quantitative Reasoning

 

 

6- کتاب  Barron’s New GRE

آزمون  جی آر ای از آگوست ۲۰۱۱ دچار دگرگونی اساسی شده است، و Barron’s اکنون آماده است تا یک راهنمای آماده‌سازی بازنگری ‌شده که حاوی محتوای امتحان جدید است را در اختیار شما قرار دهد.

با وجود اینکه بخش Analytical Writing در این آزمون دچار تغییر اساسی نشده است، اما پرسش‌های جدیدی در هر دو قسمت Verbal Reasoning و Quantitative Reasoning مطرح می‌شوند، و سؤالات مدل در ویراست نوزدهم و جدید Barron’s منعکس‌کننده این تغییرات است.

راهنمای جدید Barron’s تمرین‌ها و مرور جامعی را برای انواع سؤالات به همراه یک آزمون تشخیصی و دو مدل کامل آزمون  GRE با پاسخ‌های کلیدی و توضیحات تمام سؤالات ارائه می‌دهد.

 

new GRE

 

 

7- کتاب Barron’s 6 GRE Practice Tests

این کتاب به عنوان یکی از منابع آزمون GRE می‌تواند منبعی ارزشمند برای دانش آموزانی که خود را برای آزمون GRE آماده می نمایند، محسوب شود.کتاب با توجه به عنوان آن، شامل 6 آزمون بطور کامل است که از نظر مدت زمان، نوع سوالات، سطح دشواری و ساختار آن دقیقا به مانند آزمون اصلی می باشد و توسط انتشارات Barron’s ارائه گردیده است.

 

6 GRE Practice Tests

 

 

8- کتاب Manhattan Prep’s 5 Lb. Book of GRE Practice Problems

کتابی سنگین و پرمحتوا با ۳۳ فصل که به اصطلاح خود، ۵ پوندی نامیده است! این کتاب با بیش از ۱۸۰۰ تمرین واقع گرایانه و استاندارد مجموعه‌ای غنی از سوالات می‌باشد. اگر به دنبال مخزنی از سوالات برای آزمون جی آر ای می‌گردید، این کتاب از بهترین منابع آزمون GRE است که می‌توانید انتخاب کنید.

این کتاب عملا به عنوان کتابی بسیار عالی برای تمامی مقاطع تحصیلی و سطوح به شمار می‌آید به طوری سوالات آن نیز قابلیت پاسخ داده شدن در هر ترتیبی را دارا می‌باشد (به این معنا که نیازی نیست همه سوالات را به ترتیب جواب دهید.) کتاب سوالات را بر اساس میزان سختی و نوع مهارت دسته بندی کرده است. بنابراین شما به راحتی در هر بخش می‌توانید بر روی ضعف های خود کار کنید و سوالات مربوطه را حل نمایید. علاوه بر خود کتاب منابع آنلاین نیز در کنار کتاب ارایه می‌شود که عملا غنای سوالات و منابع در دسترس را افزایش می‌دهند.

 

5 Lb. Book

 

 

 

9- کتاب Manhattan Prep’s Reading Comprehension/Essays

این کتاب از منابع آزمون GRE  به شما کمک می‌کند تا به به صورت عمیق با جزییات فراوانی به تمرین و تقویت مهارت خود در خواندن و درک مطلب بپردازید. با رویکردی که این کتاب اتخاذ نموده است شما عملا قادر خواهید بود که متن های کوتاه و یا بلند را آنالیز نمایید و به سرعت نکات مهم آن را استخراج نمایید. پاسخ سوالاتی که در این کتاب ارایه می‌شود به شما آموزش می‌دهد چطور نوع سوالات را تشخیص دهید و بدون اتلاف وقت به جواب مناسب برسید.

علاوه بر این در انتهای کتاب بخش سوالات اضافه نیز وجود دارد که می‌توانید برای تمرین بیش‌تر از آن موارد نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است که همانند بسیاری از کتاب های دیگر این مجموعه نیز بخشی آنلاین برای سوالات و منابع بیشتر برای متقاضیان در نظر گرفته است.

 

Manhattan Prep

 

 

10- کتاب Manhattan Math & Verbal Strategies Set

این دو کتاب را پس از کتب ETS و مگوش باید یکی از بهترین کتب از منابع آزمون GRE دانست. در حقیقت این کتاب محبوب از طرف بخش زیادی از دانشجویانی که در آز‌مون GRE شرکت کرده‌اند توصیه شده است.

مباحث ریاضی مطرح شده در این کتاب‌ها با ارائه مسائل و توضیحات مختلف برای دانشجویانی که یک پیش‌زمینه از مباحث ریاضی دارند مناسب است. اگر دانشجویی باید مباحث ریاضی را از ابتدا یاد بگیرد بهتر است به سراغ سایر منابع GRE برود. سوالات بخش درک واژگان نیز مانند سوالات ریاضی بسیار سخت طراحی شده‌اند. متاسفانه توضیحات ارائه شده در این مجموعه کتاب نسبت به سختی سوال‌ها کافی نیست.

 

Verbal Strategies Set

 

 

 

 

11- کتاب Vibrant’s GRE Analytical Writing: Solutions to Real Essay Topics Books

این مجموعه کتاب یکی از منابع آزمون GRE به حساب می‌آید که چندین نمونه سوال GRE را در خود جای داده‌ است. برای به دست آوردن این نمونه سوال‌ها شما باید چندین کتاب مختلف را تهیه بکنید. آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا پاسخ مناسبی را برای طیف وسیعی از موضوعات رایتینگ GRE آماده بکنید.

کتاب اصلی (زرد) دارای 145 یادداشت نوشته شده است. سه کتاب دیگر (کتاب‌های 1، 2 و 3) محتوایی شبیه کتاب اصلی ارائه می‌کنند. توضیحات این کتاب‌ها کمی ماشینی است اما آنقدر واضح و روشن است که بتواند به شما کمک بکند.

اگر چه برخی از نمونه‌‌های ارائه شده بسیار پیچیده و دشوار هستند اما دانشجویان برای تمرین بیشتر جهت آمادگی و موفقیت در رایتینگ GRE به آن‌ها نیاز دارند.

در این مجموعه کتاب مراحل نوشتن به خوبی توضیح داده شده است. از آنجایی که نمونه‌هایی با نمره کمتر از 6 نیز در این مجموعه کتاب ارائه شده است دانشجویان اطلاعات بیشتری در مورد نحوه نمره‌دهی بخش مقاله‌نویسی تحلیلی آزمون GRE به دست می‌آورند.

خواندن این کتاب ضروری نیست اما اگر می‌خواهید نمره رایتینگ GRE خود را بهبود ببخشید این کتاب می‌تواند بسیار مفید باشد.

 

GRE Analytical Writing

 

 

12-کتاب PowerPrep and PowerPrep PLUS

منابع GRE منتشر شده توسط ETS معتبرترین منابع آزمون  GREبه حساب می‌آیند که شما را به خوبی در مسیر آماده‌سازی همراهی می‌کنند.

قبل از هر چیزی همانطور که اشاره شد دو PowerPreps وجود دارد. مهم نیست کدام یک از این منابع آزمون GRE را تهیه می‌کنید زیرا تنها کافی است یکی یا دو آزمون PowerPreps را انجام بدهید. شما با ساختار و فرم آزمون‌های واقعی آشنا می‌شوید و به سوالاتی که توسط طراحان سوال آزمون GRE طراحی شده‌اند پاسخ می‌دهید. کتاب‌های PowerPrep Plus نیز تمرین بسیار خوبی جهت تقویت مهارت‌ها شما به شمار می‌آیند.

 

PowerPrep

 

 

13-کتاب Nova’s GRE Math Bible

کتاب Nova’s GRE Math Bible  یک تجزیه و تحلیل کامل از بخش ریاضی آزمون جی‌آر‌ای ارائه می دهد و تکنیک های تحلیلی متعددی را که نه تنها در آزمون جی‌آرای بلکه در آزمون‌های ریاضی دیگر ارائه می دهد.

این کتاب با مثال ها و نمونه سوال های فراوان و دسته بندی شده یکی از بهترین منابع آزمون GRE برای مطالعه ریاضی  این آزمون است.

 

GRE Math Bible

 

 

14- کتاب Essential Words for The GRE 4th

بیش از 70 سال است که کارشناسان انتشارات Barron’s، به دانش آموزان کمک کرده است که تمام انتظارات شان از آزمون‌هاي استاندارد GRE برآورده شده است، اين کتاب، به داوطلبان کمک مي‌کند تا دايره  واژگان را وسعت دهند و یکی از بهترین منابع آزمون GRE  در قسمت Verbal Reasoning کسب کنند.

از ويژگي‌هاي بارز اين کتاب مي‌توان به موارد زير اشاره کرد: اين کتاب به داوطلبان، يک بخش مقدمه و معرفي ارائه مي‌دهد که آنها را با بخش Verbal Reasoning در GRE آشنا مي‌کند. داوطلبان مي‌توانند مهارت و توانايي خود را با تست‌هاي قبلي و پيشين، بسنجند.

اين کتاب داراي 800 لغت کاربردي و آکادميک است که داوطلبان قبل از شرکت در آزمون اصلي GRE، بايد بدانند. ارائه ريشه کلمات مهم و ساختارهاي واژه سازي و واژه شناسي کلمات. براي هر لغت، يک تا دو جمله نمونه همراه با مثال و تعريف، فراهم شده است. اين کتاب داراي 80 درس است که پس از پايان هردرس، تمارين خاصي از قبيل: جاي خالي، تست‌هاي چهارگزينه‌ای،  موارد وصل کردني و…

 

Essential Words

 

15- کتاب McGraw-Hill Education GRE

کتاب McGraw-Hill Education GRE از جدیدترین منابع آزمون GRE است که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده و شامل ۱۶ فصل می باشد. این کتاب دقیقا منطبق بر قسمت های آزمون جی آر ای نگارش شده و تمرین های متناسب با آن ارائه شده است. فصل اول کتاب شامل مقدمه و معرفی آزمون، نمره دهی آزمون GRE، و اینکه ساختار آزمون به چه صورت می‌باشد.

همینطور اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در این آزمون ارائه شده است. در بخش دوم استراتژی های مربوط به Analytical Writing and Verbal Reasoning توضیح داده شده است که شامل فصل ۳ تا ۶ می باشد. بخش سوم به Quantitative Reasoning  اختصاص دارد. استراتژی مربوط به این بخش به همراه سوالات و پاسخ ارائه شده است. در بخش چهارم که شامل فصل های نو تا ۱۴ می باشد Math Reviewآموزش داده شده است.

در بخش پایانی یعنی فصل های ۱۵ و ۱۶ دو تست کامل مانند آزمون جی آر ای تعبیه شده است تا زبان آموزان بتوانند با تمرین روی این آزمون ها مهارت خود را تقویت کنند.

 

McGraw-Hill Education

 

 

16-کتاب Master the GRE General Test

این کتاب یکی از جدیدترین و بروزترین کتاب ها از منابع آزمون GRE می باشد. در این کتاب به طور مفصل به تحلیل ساختار آزمون GRE پرداخته می شود و در عین حال مهارت های مختلف آزمون به ذکر مثال های متعدد مورد تحلیل و آموزش قرار می گیرد.

Master the GRE General Test

 

 

17-کتاب McGraw Hill Education Conquering GRE Math

کتاب McGraw Hill Education Conquering GRE Math ابزاری جامع برای کمک به افزایش نمره‌ی شما در بخش ریاضیات آزمون GRE است. اگر یکی از بیش از نیم میلیون نفری هستید که هر ساله در آزمون GRE شرکت می‌کنند و می‌خواهید نمره‌ی ریاضی خود را افزایش دهید، این کتاب، یکی از ایده‌آل‌ترین منابع آزمون GRE است.

این کتاب از این نظر بی‌نظیر است که با پیشرفت در کتاب، سختی سوالات افزایش می‌یابد. این به شما کمک می‌کند تا هنگام آماده شدن برای آزمون، مهارت حل مسئله را در خود تقویت کنید. نویسنده یک معلم ریاضی است که در کمک به دانشجویان برای افزایش مهارت‌های ریاضی مرتبط با GRE تخصص دارد.

با کمک این کتاب می‌توانید ۳ مجموعه سوال کامل تمرینی برای قسمت ریاضیات را مطالعه کنید. این بخش‌ها شامل خواص اعداد، علم حساب، مسایل نوشتاری و هندسه با جزییات استاندارد می‌باشد. علاوه بر این کتاب به صورت قدم به قدم تمامی سوالات متداول در آزمون از قبیل سوالات چند گزینه‌ای، عددی، مقایسه کمیتی و آنالیز داده‌ها را برای تان پاسخ می‌دهد. با داشتن صدها نمونه سوال واقعی عملا این کتاب یکی از بهترین منابع در این بخش می‌باشد.

 

McGraw Hill Education Conquering GRE Math

 

جمع‌بندی از نظر مایگریشن اسکیلز

از اولین ابزارهای لازم برای کسب نمره بالا در آزمون GRE  استفاده از کتب و منابع آزمون  GREاست تا بتوانید دانش و مهارت‌های ارتباطی خود را تقویت کرده و برای شرکت در این آزمون آماده شوید.

طبق پیشنهاد مایگریشن اسکیلز سعی کنید در انتخاب منابعی که استفاده می‌کنید دقت لازم را داشته باشید تا در انرژی  و زمان خود صرفه‌جویی کرده و به موفقیت مورد نظر خود دست یابید.

همچنین شما می‌توانید همین الان برای دسترسی به منابع آزمون GRE به صفحه اصلی سایت مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت به آدرس  www.migrationskills.ir  مراجعه کنید.

 

migrationskills3
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.