Writing آیلتس جنرال و راهکارهایی برای تضمین نمره حداقل 6

Writing آیلتس جنرال

Writing آیلتس جنرال و راهکارهایی برای تضمین نمره حداقل 6

 

Writing آیلتس جنرال یکی از بخش‌های مهم در آزمون IELTS جنرال است که مهارت نوشتاری داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

آزمون آیلتس دو نسخه دارد Academic و General Training. نسخه آکادمیک آزمون آیلتس برای کسانی است که می‌خواهند در یک دانشگاه انگلیسی زبان ادامه تحصیل دهند. نسخه آموزش عمومی یا جنرال آزمون آیلتس برای کسانی است که به قصد کار، شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و یا مهاجرت به یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند می‌خواهند سفر کنند. سوالات رایتینگ و ریدینگ در دو نسخه با هم متفاوت است.

ما در مایگریشن اسکیلز یا مهارت‌های مهاجرت در این مطلب قصد داریم شما را با تکنیک‌ها و راهکارهایی برای موفقیت در Writing آیلتس جنرال آشنا کنیم.

 

Writing آیلتس جنرال

بخش Writing آزمون‌های عمومی (General) شامل دو قسمت یا دو Task است:

قسمت اول (Task 1)- نوشتن یک نامه

قسمت دوم (Task 2)- نوشتن یک انشا

نوشتن نامه نباید بیش از ۲۰ دقیقه از زمانتان را بگیرد، تا برای نوشتن انشا حداقل ۴۰ دقیقه وقت داشته باشید. معمولا همه در نوشتن نامه مهارت ندارند، چه برسد به نوشتن انشا؛ نوشتن به زبان انگلیسی که دیگر جای خود دارد؛ اما خوشبختانه روشی وجود دارد که نوشتن را خیلی راحت می‌کند.

 

IELTS Writing

 

 

چند نکته کلی راجع به Writing آیلتس جنرال ، نکاتی که شما را به نمره 5 رایتینگ IELTS نزدیک می‌کند.

به شما در بخش رایتینگ آیلتس دو پاسخنامه می‌دهند؛ یکی برای نوشتن قسمت اول یعنی نامه، و دیگری برای نوشتن قسمت دوم یعنی انشا. این دو پاسخنامه ممکن است در یک برگه بزرگ باشند. باید ظاهر نوشته‌هایتان مرتب، تمیز و خوش خط باشد. پس از هر پاراگراف، یک خط را سفید بگذارید و در خط بعد، پاراگراف بعد را بنویسید و در حاشیه‌های پاسخنامه چیزی ننویسید.

برگه را خط خطی نکنید حتی در صورتی که اشتباه کردید، بر روی کلمه یا کلمات اشتباه، فقط یک خط بکشید اگر در راهنما ذكر شده بود که درباره چند مورد بنویسید (مثلا B ,A و C) این کار را انجام دهید و تمام موارد خواسته شده را بنویسید. این مسئله در نمره شما تأثیر دارد. شما باید به ممتحن نشان دهید که راهنما را خوانده و متوجه شده‌اید؛ در غیر این صورت او ممکن است خلاف این را تصور کند. در زیر نمونه‌ای از چنین راهنمایی‌هایی آمده است:

 

موقعیت را شرح دهید Describe the situation
مشکل خودتان را توضیح دهید Explain your problem
راه حلی ارائه دهید Suggest solutions

 

یکی از رایج ‌ترین اشتباهات شرکت‌کنندگان در IELTS این است که جملات راهنمایی (دستور‌العمل مربوط به این بخش) را عینا کپی می کنند. این کار مطلقا ممنوع است، وقت با ارزش شما را هدر می‌دهد و باعث از دست دادن نمره می‌شود. شما تنها در صورتی می‌توانید از جملات متن سؤال در نوشته خود استفاده کنید که آن را با عباراتی متفاوت بیان کنید.

حجم مطلب اهمیت زیادی دارد. بنابراین اگر نتوانستید از حداقل کلمات تعیین شده (۱۵۰ کلمه برای نامه، و ۲۵۰ کلمه برای انشا)، در نوشته خود استفاده کنید، سعی کنید هر چه بیشتر به این تعداد نزدیک شوید.

بخش Writing را همیشه با قسمت دوم (Task 2) شروع کنید. این قسمت (Task 2)، دوسوم از کل نمره بخش Writing را به خود اختصاص می‌دهد و این یعنی که باید انرژی و وقت بیشتری برای آن بگذارید. بنابراین بهتر است برای قسمت اول حتى حدود ۱۵ دقیقه اختصاص دهید.

این قوانین ساده، هم در مورد نامه و هم در مورد انشا صدق می‌کنند. آنها را رعایت کنید تا نوشته شما تأثیر مطلوبی بر ممتحن بگذارد.

 

2+4 نکته مربوط به نوشتن نامه که شمارا به نمره 5/5 Writing آیلتس جنرال نزدیک می‌کند.

 

حجم و زمان نامه نگارش شده در  Writing آیلتس جنرال

1) باید حداقل از ۱۵۰ کلمه استفاده کنید.

۲) بهتر است ۱۵ دقیقه از وقت خود را به این قسمت اختصاص دهید (۵ دقیقه کمتر از وقت پیشنهادی در راهنمای سؤال)

 

بارم بندی نامه نگارش شده در Writing آیلتس جنرال

نمره‌دهی قسمت اول بخش Writing براساس معیارهای زیر انجام می‌شود:

1- انجام کاری که از شما خواسته‌اند

1) انجام دادن مواردی که در راهنما به آنها اشاره شده است.

2) استفاده از توصیفات واضح، دقیق و درست، و مرتبط

3) تأكيد و اشاره به نکات اصلی نامه

2- هماهنگی و یکدستی

1) سازماندهی نوشته‌تان با استفاده از ساختارهای دستوری مناسب

۲) استفاده از کلمات ربط برای پیوند دادن منطقی جملات و پاراگراف‌ها

3- گنجینه واژگان

1) استفاده طبیعی از طیف وسیعی از کلمات

2) هجی درست و استفاده از اشکال درست کلمات

4- دامنه استفاده از قوانین دستوری و میزان صحیح بودن

1) استفاده صحیح از ساختارهای مناسب دستوری

2) استفاده از ساختارهای متنوع برای جملات

 

 

ielts-writing

 

و سخن آخر از نظر مایگریشن اسکیلز …

درWriting  آیلتس جنرال برخلاف رایتینگ آکادمیک موضوعات عمومی وکلی بیان می‌شود که هر فردی با توجه به اطلاعات خود می‌تواند در مورد آن متنی بنویسد. شما با داشتن برنامه‌ریزی خوب و تمرین این بخش، می‌توانید آمادگی کافی را به‌دست آورید.

اگر شما هم تمایل به مطالعه منابع امتحان IELTS دارید، می‌توانید همین الان برای دسترسی به این منابع از سایت مایگریشن اسکیلز به آدرس www.migrationskills.ir  دیدن کنید.

migrationskills3
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.